Študentku hromadne znásilnili tí istí muži ako v roku 2013

19.07.2016 23:05
Napadnutá žena všetkých piatich útočníkov identifikovala a polícia indického zväzového štátu Harijána, ktorý susedí s metropolou Naí Dillí, po nich vyhlásila pátranie.
domáce násilie Foto: ilustračné, Shutterstock

NAÍ DILLÍ 19. júla (WebNoviny.sk) - Dvadsaťjedenročnú indickú študentku z najnižšej kasty nedotknuteľných (dalitov) napadli neďaleko jej školy piati muži a znásilnili ju - dvoch z nich pritom čaká proces za jej znásilnenie už z roku 2013. Mladá žena, ktorú našli v stredu v bezvedomí v kríkoch pri diaľnici, sa zotavuje v nemocnici, informoval dnes britský denník Guardian.

Napadnutá žena všetkých piatich útočníkov identifikovala a polícia indického zväzového štátu Harijána, ktorý susedí s metropolou Naí Dillí, po nich vyhlásila pátranie. Zástupca policajného veliteľa povedal, že dvaja z útočníkov, ktorí čakajú na proces za jej znásilnenie z roku 2013, boli prepustení na kauciu.

Podľa ženinej rodiny sa im muži pred jej druhým napadnutím vyhrážali a požadovali, aby stiahla žalobu za znásilnenie z roku 2013. Ponúkali im mimosúdne finančné vyrovnanie, ale rodina nesúhlasila. Dokonca sa musela presťahovať, aby sa zbavila ich neustáleho obťažovania.

www.webnoviny.sk/svet/clanok/1085841-studentku-hromadne-znasilnili-ti-isti-muzi-ako-v-roku-2013/