Opozícia neustúpi, avizuje ďalšie protesty proti Kaliňákovi

19.07.2016 23:02
Opozícia chce v rámci protestov obísť celé Slovensko, aby umožnili občanom vyjadriť svoju nespokojnosť.
Igor Matovič, Daniel Lipšic
Zľava: Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič a predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic počas tlačovej besedy o záveroch zo zasadnutia členov Opozičnej rady týkajúce sa protestov opozície pred komplexom Bonaparte. Bratislava, 19. júl 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš
 

BRATISLAVA 19. júla (WebNoviny.sk) - Opozícia bude pokračovať v protestoch za odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Ako v utorok na brífingu informovali zástupcovia Opozičnej rady, tvorenej stranami SaS a OĽaNO, pokračovať budú pravidelné pondelkové protesty pred bratislavským komplexom Bonaparte, ako aj protesty v iných častiach Slovenska. V regiónoch plánuje opozícia organizovať zhromaždenia v Prešove, Trenčíne, Trnave, Poprade, Prievidzi, Banskej Bystrici a Martine.

Obrazom: Jeden z protestov pred Bonaparte

 Ako povedal líder OĽaNO Igor Matovič, napriek dovolenkovému obdobiu bola účasť na posledných dvoch protestoch pred Bonaparte stabilná, približne 1500 až 1700 ľudí. "Cítime podporu a záujem ľudí. Bol by hriech a ústup z bojiska, keby sme prestali," vyhlásil. Podľa Matoviča chce opozícia v rámci protestov obísť celé Slovensko, aby umožnili občanom vyjadriť svoju nespokojnosť.
 

Odporúčame:

Matovič: Zlepenec naberá odvahu, opozícii zakázali pódium

Protestujúci už piatykrát ukázali červenú kartu KaliňákoviPodľa predsedu liberálov Richarda Sulíka nebude už opozícia do septembra, keď je naplánovaná riadna schôdza parlamentu, podávať návrh na zvolanie ďalšej mimoriadnej schôdze. "Budeme v politickom boji pokračovať na ulici," uviedol. Ako dodal, protesty má opozícia naplánované do 5. septembra, následne ich pokračovanie zváži podľa toho, ako sa bude vyvíjať situácia v parlamente.