Iveta Bartošová po necelom týždni opustila liečebňu

01.08.2013 22:21
Dnes 21:48   SITA

BRATISLAVA - Česká speváčka Iveta Bartošová opustila po šiestich dňoch liečebňu v Bohniciach, kam ju previezli v piatok z pražskej Thomayerovej nemocnice, kde podstúpila operáciu dvanástnika. Jej partner Josef Rychtář ju dnes popoludní odviezol domov do Uhříněvsi. "Iveta je v poriadku doma," uviedol pre Revue iDNES.cz bez ďalších podrobností.

 

Rychtář pôvodne tvrdil, že chce svoju partnerku dostať na liečenie, aby jej zachránil život. Keď však na liečenie nastúpila, snažil sa ju odtiaľ zas dostať preč. Verejne si sťažoval na podmienky, v ktorých Bartošovú držia, a tiež na fakt, že do liečebne nenastúpila dobrovoľne.

V rozhovore pre televíziu Nova dokonca obvinili Thomayerovu nemocnicu zo zanedbania starostlivosti, keďže speváčku previezli nedoliečenú bez jej súhlasu do Bohníc. V nedeľu potom Bartošovú s bolesťami brucha previezli do nemocnice Na Bulovce, odkiaľ ju však hneď po vyšetrení prepustili.

Rychtář si preto dal za cieľ previezť Bartošovú inam, no namiesto iného zdravotníckeho zariadenia ju odviezol domov. Speváčkin bývalý priateľ Domenico Martucci preto zvoláva na nedeľu demonštráciu za Ivetu Bartošovú a proti násiliu páchanom na ženách, ktorého sa podľa jeho slov Rychtář na speváčke dopúšťa.

Iveta Bartošová začala so ženatým Josefom Rychtářom chodiť po tom, ako stroskotal jej vzťah s Talianom Domenicom Martuccim. Predtým bola vydatá za Jiřího Pomejeho, s ktorým sa rozviedla v októbri 2010. Speváčka má 16-ročného syna Artura, ktorý je od septembra 2011 natrvalo zverený do opatery jeho otca Ladislava Štaidla.

Dôvodom je fakt, že rodáčka z Čeladnej sa o syna nedokázala starať. Rychtářa v máji súd uznal vinným z ublíženia na zdraví exmanželky Dariny Novej, ktorá po jeho útoku z augusta 2012 zostala v bezvedomí. Dostal podmienečný trest 10 mesiacov s ročným odkladom. S Bartošovou žije takmer dva roky a kvôli nej sa rozviedol.