BR OSN odsúdila Severnú Kóreu za odpálenie štyroch rakiet

28.08.2016 09:02
 
Bezpečnostná rada OSN vyzvala členské štáty, aby zdvojnásobili úsilie pri zavádzaní sankcií voči Pchjongjangu.
Severná Kórea odpálila do mora balistickú raketu Severná Kórea neprestáva s odpaľovaním balistických rakiet. Foto: ilustračné, SITA/AP
NEW YORK 27. augusta (WebNoviny.sk) - Bezpečnostná rada (BR) OSN v noci na sobotu ostro odsúdila odpálenie štyroch balistických rakiet Severnou Kóreou v júli a auguste. Podľa agentúry AP to nazvala "hrubým porušením" zákazu akýchkoľvek raketových aktivít.

Všetkých 15 členov BR OSN v spoločnom vyhlásení vyjadrilo poľutovanie nad skutočnosťou, že raketové aktivity KĽDR prispievajú k rozvoju jej nosičov jadrových zbraní a zvyšujú napätie.

Odporúčame:

V sýrskom Aleppe hrozí humanitárna katastrofa, varuje OSNBezpečnostná rada OSN vyjadrila "vážne znepokojenie", že Severná Kórea uskutočnila ich odpálenie po šiestich balistických strelách odpálených medzi aprílom a júnom v zjavnom rozpore so svojimi opakovanými vyhláseniami o zastavení takýchto odpalov, ako aj nukleárnych testov, ktoré sú v rozpore s rezolúciami BR OSN.

Vyzvala členské štáty, aby zdvojnásobili úsilie pri zavádzaní sankcií voči Pchjongjangu vrátane najnovších a najtvrdších opatrení, uložených BR OSN v marci.